02.12 ONLİNE BANKA MAAŞ YÖNETİMİ

Şu tarihte değiştirildi Mon, 05 Apr 2021 şunda: 08:55 PM

Online Banka Maaş Yönetimi Nedir?

 

Luca Muhasebe Yazılımından anlaşmalı bankalara hesaplanmış olan bordolardaki ödeme tutarlarını online olarak ilgili bankalardaki mükelleflerinizin hesaplarından personellere aktarılmasını otomatik olarak sağlayabilirsiniz.

 

2-Yetki Belgesinin alınması

 

Sistemde yer alan ve belirlenen bir döneme ilişkin hesaplanmış maaş – ücret ödemelerinin banka sistemlerine otomatik aktarılabilmesi için Yönetici menüsü > Müşteri işlemleri > Müşteri Listesi ekranından İlgili mükellefinizin > Banka Maaş sekmesinden ilgili firmanın maaş ödemesinin yapılacağı hesabın tanımlanması gerekli, tanımlama yapıldıktan sonra sistemden alınacak yetki belgesinin firma tarafından imzalandıktan sonra ilgili bankanın şubesine teslim edildikten sonra örneği mail olarak gönderilmelidir.

 

 

 

 

 

 

LUCA Merkez tarafından yetki belgesine istinaden gerekli onaylama işlemleri yapıldıktan sonra ilgili modül kullanımınıza açılacaktır.

 

 

Yetki Belgesi Onaylandıktan Sonra Yapılacak İşlemler

Personel kartlarında yer alan Banka bilgilerinde IBAN Bilgilerinin yazılmış olması gerekmektedir.

 

Entegrasyonu kullanabilmek için maaş ödemesinin gönderilmek istenen dönemi için bordrolar hesaplandıktan sonra Personel Modülü altında “Online Banka Maaş Yönetimi” modülüne gelip ilgili dönem filtre ekranından ay, işyeri bölüm gibi kriterlere göre maaş ödemesi gönderilecek olan personeller listelenir.

 

 

Bankaya gönderme işleminin başlatılması için Toplu Gönder Butonuna basıldıktan sonra maaş ödemelerinin gönderilmesi istenen personel ya da personeller seçilip Toplu Gönder butonuna basılması gereklidir.

 

 

 

Aynı dönem için daha önce gönderilmiş olan personellerin yanınca checkbox gö-rünmeyecek olup gönderilmek istenenlerin yanındaki checbox lar işaretlenerek Gönder butonuna basılır.

 

 

 

Gönder butonuna basıldıktan sonra Banka IBAN (Maaş ödemesinin yapılacağı firma hesabı yani Banka Maaş Ödeme Ekranında tanımlanan hesaplardan) seçimi, Ödeme tarihi ve saati bilgisi girilip Gönder butonuna basılmalı

 

 

 

 

 

 

 

Gönder işleminden sonra ekranda gönderime ilişkin referans numarası bankadan otomatik çekilmektedir. Böylelikle gönderilen hangi ödeme (parça parça gönderim durumları için) hangi referans numarası ile takip edilmesi gerektiği bilgisine de aynı ekrandan ulaşılabilir.

 

 

 

Bankaya gönderilen maaş ödeme bilgisine istinaden ödeme işleminin gerçekleşmesi için Banka, Yetki belgesinde verilen cep telefonuna otomatik olarak SMS Göndermekte ve böylelikle ödeme işleminin başlatılması için onay alınmaktadır.

 

SMS olarak gelen Onay Kodunu girmek için Onay Verme Ekranı butonuna basılır ve SMS Onay kodu giriş ekranına geçilir. Onay kodu girildikten sonra ise Gönder butonuna basılır.

 

 

 

Ödeme işlemlerinin son durumunun sorgulanması için Akıbet Sorgula butonuna basılır ve personel bazında ödeme durumları görüntülenebilir.

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız