02.06 TAKVİMLİ PUANTAJ İŞLEMLERİ

Şu tarihte değiştirildi Mon, 05 Apr 2021 şunda: 01:42 PM

 

Tüm Şirketlerin, işyeri ve işyerine ait bölümlerde kayıtlı personeller için, Takvimli Puantaj Ekranında, Hafta Tatili, Genel Tatil, İzin vb. ortak puantaj günleri ve ortak ek kazançlar ile puantaj oluşturulur ve bordro hesaplanır.

Şirketlere özel ayrı ayrı tanımlama ile aylara göre özel puantaj kaydı oluşturulur.

Takvimli Puantaj ekranından, aynı ek kazanç bilgileri için puantaj kaydı oluşturulur.
Anlatım ekranlarında, Puantaj Ay ve Yıl = KASIM 2020 dönemi örnek olarak seçilmiştir.   

 

Ekran görünümü ile Takvimli Puantaj 1. Ekranda ilk olarak, Ay/ Yıl bilgileri, güncel tarihin Ay ve Yıl bilgisi ile görünür. Takvimli puantaj oluşturulacak Ay ve Yıl seçimi kontrol edilir ve sonra Puantaj satırı karşısında “Seç” butonu ile takvimli puantaj tanımlama ekranı, 2. Ekran açılır.

2. ekran görünümü, “TAKVİMLİ PUANTAJ İŞLEMLERİ” ekranında, ilk ekranda seçilen bordro ay ve yıl bilgileri yer alır. “Hafta Tatili Seç” satırında gün seçimi yapılır.

Takvimli Puantaj: Satırında “Yeni Takvim” veya önceden kaydedilmiş puantaj adı seçilir.

Tanım: Takvimli Puantaj satırında “Yeni Takvim” seçilmiş ve öncesinde Hafta Tatili seçilmiş ise Kaydedilecek puantaj için kullanıcı tanımlı puantaj adı yazılır ve “Kaydet” butonu ile puantaj adı kaydedilir.

Özet olarak, TAKVİMLİ PUANTAJ İŞLEMLERİ ekranında, tanımlı puantaj adı seçilir. Eğer tanımlı puantaj adı yoksa, “Yeni takvim” tanımında, bir veya birden fazla takvimli puantaj adı ile tanım oluşturulabilir.

Ayrıca, Takvimli Puantaj İşlemleri, 2. Ekranda yer alan “Ek Kazanç” butonu ile gelen ek kazançlar ekranında;

Şirketlerin işyeri ve bölümlerinde, kayıtlı personellerin tümü için aynı ek kazanç tutarları ile bordro hesaplatılacaksa, kayıt oluşturulur.

 

 

 

 

 

 

                

 

 

 

 

TAKVİMLİ PUANTAJ İŞLEMLERİ 2. Ekranda kaydedilmiş puantaj adı “Takvimli Puantaj” satırında seçilir.  Sonrasında “Seç” butonu ile 1.Ekran, “Puantaj İşlemleri” ekranına dönülür.

Puantaj İşlemleri, 1. Ekranda, Şirket adları   "+" butonu ile Şirketlerin, işyerleri ve bölümleri seçilebilir.

Başlıklardan “Tüm şirketler”, kutucuğu işaretlenerek, tüm şirketlere ait işyerleri ve bölümler seçilebilir.

 Puantaj işlemleri 1. Ekranda, “Hesapla” butonu ile seçilen puantaj adı, seçilen şirket işyerleri ve bölümlerinde bordro hesaplanır.

 

Puantaj İşlemleri ekranında sade bir şirket adı ve bölümleri seçimi ile “Hesapla” butonu ile açılan “2020 KASIM Bordrosu Hesaplama” penceresinde, seçilen şirketin işyerleri ve bölümlerinde “Hesaplanmış Bordrolar Atlansın” işaretli gelir.

 

2020 KASIM Bordrosu Hesaplama penceresinde “Hesaplanmış Bordrolar atlansın” İşaret kaldırılmaz ve “Bordro Hesapla” işlemi yapılırsa, önceden hesaplanmış bordro puantaj bilgileri aynen kalacaktır. Bordro hesaplanırken, sadece hesaplanmamış personel bordroları hesaplanacaktır.

 

Puantaj işlemleri Ekranında “Personel Sayılarını Sorgula” butonu Takvimli puantaj seçimi ile bordro hesapla işlemi yapılmaksızın, işlem sorgulama yapılabilir. Seçilen şirkete ait işyerlerinde personel sayısı bilgisi ve hesaplanmış bordro sayısı bilgileri kontrol edilebilir. Personel sayılarına karşılık bordro sayıları bilgileri görünür. Eğer personel sayısına göre bordro sayısı az ise, fark sayısı kadar personelin bordroları hesaplatılmamış yorumu yapılır.

Takvimli puantaj ile kayıt oluşturulmuş Şirketlerin işyerleri ve bölümleri için, Puantaj raporu alınabilir. Satırda şirket adı altında işyeri ve bölüm dizin görünümünde, bölüm satır sonunda “PDF”, “RTF” ve “XLS” yazıları üzerinde Mouse tek tık tuşlanır.

 

Örneğin; “XLS” ile rapor açıldığında ekran görünümü aşağıdaki gibidir.

 


  


 

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız