01.16.01.08 KDV İade Listesi

Şu tarihte değiştirildi Sat, 10 Apr 2021 şunda: 10:11 PM

Mal alış faturalarında bulunan İndirilecek KDV ve Matrah hesaplarının yer aldığı İndirilecek KDV listesi, Yüklenen KDV Listesi ve Satış faturaları dökümünü bu menüden Excel rapor alarak alabilirsiniz.

KDV İade Listesi ekranı açıldığında Hesap kodları başlangıç ve bitiş aralığı ile tarih başlangıç ve bitiş aralığı verebilirsiniz.

İndirilecek KDV listesi raporuna verilerin düzgün gelebilmesi için fiş girişinde Ba Bs işlemlerinin doğru olarak yapılması gerekmektedir. Matrah hesapların karşılığında mutlaka Ba Bs kutula0rının işaretlenip cari firma bilgisi seçilmelidir.

KDV hesap kodlarının oranlara göre doğru gelmesi için Hesap Planı Cari Tanımlama ekranında matrah hesapların karşılığında KDV Oran ve Hesap Kodu doğru olarak tanımlanmış olmalıdır.

Aksi takdirde rapora veriler yansımayacak veya doğru veri gelmeyecektir.

Raporda yer alan Alış Faturasının Serisi alanına, fiş girişinde Matrah ve KDV hesap kodlarının Evrak No su alanında yazılmış olan rakamın başına girilecek Harf gelecektir.

Yüklenen KDV listesi Excel raporunu aynı menüden ekranın üst tarafında yer alan YÜKLENEN KDV LİSTESİ butonuna basarak açabilirsiniz. İlgili parametreleri seçtikten sonra rapor butonuna basarak dökümü alabilirsiniz.

Satış Faturaları Dökümü Excel raporunu aynı menüden ekranın üst tarafında yer alan SATIŞ FATURALARI LİSTESİ butonuna basarak açabilirsiniz. İlgili parametreleri seçtikten sonra rapor butonuna basarak dökümü alabilirsiniz.

 

 


 

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız