02.14.01.04 Bordro Dökümü

Şu tarihte değiştirildi Mon, 05 Apr 2021 şunda: 10:56 PM

İşyeri: Personel modülünde açılan her işyeri için ayrı ayrı bordro alınmaktadır.

Bölüm: İşyeri kartlarının içinde açılan bölümler bazında veya işyerinin tüm bölümlerini içeren bordro dökümü alabilirsiniz.

Aylar: Hesaplanmış her ay için bordro dökümü alabilirsiniz.

Personel Bordro / Bordro Tipi: Personelin ilgili ayda hesaplanmış birden fazla bordrosu varsa bu alanlarda seçim yapılabilir ve ayrı ayrı dökümler alınabilir.

Rapor Detay: Word formatında bordro dökümü aldığınızda bordroda İzin Günü / Matrahı, SSK Primi İşveren Hissesi, İşsizlik Primi İşveren Hissesi, İstisna, Toplam Gelir Vergisi Matrahı bilgilerinin de görünmesini isterseniz rapor detay alanında Evet seçmeniz gerekmektedir.

Hissesi, İşsizlik Primi İşveren Hissesi, İstisna, Toplam Gelir Vergisi Matrahı bilgilerinin de görünmesini isterseniz rapor detay alanında Evet seçmeniz gerekmektedir.

Bu seçeneği işaretleyebilmeniz için kâğıt / printer alanında A3 seçili olması gerekmektedir ve bordroyu word formatında detaylı alabilmeniz için geniş kâğıt ebadında döktürmeniz gerekmektedir.

A4 formatında raporu alırken İzin Günü / Matrahı, SSK Primi İşveren Hissesi, İşsizlik Primi İşveren Hissesi, İstisna, Toplam Gelir Vergisi Matrahı bilgilerinin de görünmesini isterseniz rapor türünü Excel formatında almalısınız.

Kâğıt Printer: Bordro dökümünü ister A4 kağıdına ister A3 kâğıda yazdırabilirsiniz. Bu seçim, rapor türü RTF seçince aktif hale getirebilir.

SSK Grup: Personel kartında belirli SSK Gruplarına personel kaydedilmişse ve yalnızca bunların dökümü alınacaksa bu alanda işaretlenir.

Rapor Türü: Bordro dökümünü Lazer yazıcılar için Word, PDF, Excel formatlarında açabilirsiniz.

Nokta vuruşlu yazıcılardan almak için Kişisel- Yardımcı Programlar menüsünde Luca Defter dökümü programını kurarak çalıştırmanız gerekmektedir. Bu programı kurduktan sonra Rapor türü seçeneğinde Nokta Vuruşlu seçeneğinden raporu açabilir ve hem IBM hem de EPSON tabanlı yazıcılardan dar kâğıtta veya geniş kâğıtta sayfaya döküm alabilirsiniz.

Geniş kâğıt ebadında kâğıda döküm almanız için Rapor Türü seçeneğinde RTF seçtikten sonra yukarıda yer alan Kâğıt /Printer seçeneğinde A3 Geniş Kâğıt seçeneğini işaretlemelisiniz.

 

 

Detaysız bordro dökümünde personelin giriş-çıkış tarihlerini, verilen puantajlarını görebilirsiniz.

 

Dökümde ayrıca Bordro İcmalini, Sigortalının Günlük veya Saatlik ücretini almak isterseniz alt tarafta yer alan kutulardan işaretleyebilirsiniz.

 

Bordro Dökümünde görmek istediğiniz değerleri belirleyip Rapor Butonuna basınız.

 

 

 

 

Rapor Türü Olarak EXCEL seçilirse BORDRO DÖKÜMÜNÜ Tüm Detayı ile alabilirsiniz.

 

Bordro Dökümü Raporu Personel Bazında Alma İşlemi;

 

Luca Mali Müşavir Yazılımında mükelleflerinizin çalışanlarına ait bordro döküm raporunu personel bazında toplu olarak alabilirsiniz.

Personel >Raporlar>Genel Raporlar alanından Bordo Dökümü alanında parametrelerde;

Personel Bazlı Göster kutucuğunu işaretleyip rapor alındığında, yazdırma işlem yapıldığında yazıcıdan Personel bazında dökümünüzü alabilirsiniz.

 

 

Yazdırma veya Ön izleme yapıldığında oluşan raporunu personel bazında görebilirsiniz.

 

 

Yazdırma işlemi gerçekleştiğinde de personel bazında çıktı alabilirsiniz.

 

 

 


 

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız