Lucanette Gelen E-Fatura

Şu tarihte değiştirildi Fri, 27 Jan 2023 şunda: 05:33 PM

Gelen faturaları görüntüleyebilmemiz için öncelikle E fatura modülüne giriş yapmanız gerekmektedir.

İşNet Özel Entegratörlüğü ve Türmob Özel Entegratörlüğü olarak 2 alan bulunmaktadır. Hangi

entegratörlüğü kullanıyorsanız ilgili Gelen E faturalar a tıklayarak tarafınıza gelen Temel ya da Ticari Faturaları listeleyebilirsiniz.


Temel Faturalar herzaman yeşil renkte görüntülenmektedir. Faturalara çift tıklayarak ya da sol tarafta bulunan pdf e tıklayarak görüntüleme yapabilirsiniz. Daha sonrasında sağ altta bulunan LucaNet’ e Yükle butonundan faturanızı içeriye alabilirsiniz.
Ticari senaryolu faturalarda ise gelen faturalar öncelikle mavi renkte ve Fatura Durumunda Onay Bekliyor olarak görünecektir. Kabul ya da red yanıtını sağ altta bulunan Kabulet ve ya reddet seçeneklerinden verebilmektesiniz. Kabul edilen faturaları aynı şekilde öncelikle LucaNet’e Yükle işlemini yapmanız gerekmektedir.
LucaNet’e yüklenen faturaları bizdeki cari ve stok bilgileri ile eşleştirmek için ise ; Fatura İşlemleri è

Gelen E Fatura è Listele diyebilirsiniz.Yüklediğimiz faturalar ilgili ekranda pembe renkte görünecek olup çift tıklayarak içerisine giriş yaptığımızda gelen faturanın bilgilerini sarı ve pasif olarak görünecek ve ilgili alanlara müdahale

edilmemektedir. Lucanet içerisinde kayıtlı olan cari ve stokları birebir eşleştirme yaparak boş alanları doldurmanız sonrasında sağ altta bulunan Kaydet ve Fatura Oluştur butonundan faturanızı

oluşturmanız gerekmektedir.Kaydet ve Fatura Oluştur işleminden sonra dilerseniz sağ altta Faturayı Aç butonuna tıklayarak ilgili Alış Faturasının içerisinde kontrol sağlayabilirsiniz.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız