LucaNet Kobi Ticari Yazılım Firma Kurulum Yardımcısı

Şu tarihte değiştirildi Fri, 27 Jan 2023 şunda: 05:20 PM

 Luca MMP ve Lucanet entegrasyonlu çalışacak firmalar için iki program içeriğindeki hesap planının birbirleriyle aynı olması gerekmektedir.

 


Luca Şirket kutusu, Luca Net Ticari pakette açılan bu firma kartının Luca Mali Müşavir paketi ile eşleştirilerek tüm aktarımların karşılıklı yapılabilmesini sağlamaktadır.

  • Bu İşlem için önceden Mali Müşavir, Luca Mali Müşavir paketinde Yönetici > Müşteri listesinde bu firma için açmış olduğu kartın içinde girer ve Luca Net ile İlişkilendir kutusunu işaretler. Söz

konusu kutu işaretlendikten sonra Luca Netteki bu firma kartının içinde Luca Şirket kutusu açılarak ilgili firma seçilir ve kart kaydedilir.Not: Luca Şirket kutusu işaretli değilse Muhasebe İşlemleri menüsü altında yer alan aktarma işlemlerinin hiçbirisi yapılamayacaktır.İstenilen değişiklik yapılarak Kaydet butonuna basılır.


  • Eşleştirme yapıldıktan sonra Luca Mali Müşavir Programıda açık olan Hesap Planı, Cari , Stok, Kdv hesap tanımlarını Lucanete aktarımı yapılabilmektedir. Aktarım için firmanın içerisindeyken

Firma kurulum yardımcısı için buraya tıklayınız.” Alanına tıklanması gerekmektedir.  • İlgili ekranda işlem adımlarını “→” tuşuna basarak ilerlemeniz gerekmektedir.  • Hesap aktarımı sayfasında     Aktar   seçeneği ile Luca Mali Müşavir Programındaki Hesap Planı Lucanete aktarılmaktadır.


  • Kart aktarım alanında ise Alıcı, Satıcı ve stok kartlarını Lucanette açmaktadır. Kutucuktan seçerek aktar butonundan aktarımı sağlanmaktadır.


  • Kdv hesap belirleme penceresinde ise “Sistemden Al” seçeneği ile tanımlı olan Kdv hesap tanımları Lucanete yansımaktadır.


   

  •     Fatura döküm ekranı E- Fatura mükellefi olmayıp Kağıt fatura kesen firmalar için döküm

alacakları görüntünün şablonunu Lucanete kaydetme ekranıdır. Firma E- Fatura mükellefi ise bu ekranı geçebilir.
İlgili kayıtları aktardıktan sonra Muhasebe işlemleri, Hesap aktarımı ekrandan yeni açılan hesap kodları iki program arası aktarımını yapabilmektesiniz.”

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız