Luca Asistan Uygulaması Aracılığı ile BVAS Sistemi Kesin Mizan ve Geçici Mizan İşlemi

Şu tarihte değiştirildi Wed, 27 Apr 2022 şunda: 12:00 PM

Bu seçenek ile Sayıştay Veri Aktarım sistemi tarafından istenilen Geçici Mizan ve Kesin bilgilerini Sayıştay uygulamasına yüklemeye hazır bir şekilde mizan raporunuz üzerinden hazırlayabilirsiniz.


İlgili raporlar  luca'dan alınmış olan mizan üzerinden hazırlanmaktadır.


Mizan almak için Muhasebe > Raporlar > Genel raporlar > Mizan seçeneğine geliniz.
Parametreler ekranında mizanımızın oluşabilmesi için rapor almak istediğiniz tarih aralığını girin ve kapanış fişi kutucuğunu kaldırıp sol alt taraftan rapor butonuna basınız.Almış olduğunuz raporu açarak farklı kaydet diyerek CSV formatına çevirmeniz gerekmektedir.


CSV formatına çevirebilmek için indirmiş olduğunuz mizanı açtıktan sonra sol üst taraftan;

   Dosya > Farklı Kaydet > CSV virgül ile ayrılmış seçeneğini seçerek kaydedin.Bu işlemi tamamladıktan sonra Luca Asistan Uygulamanızı çalıştırın. 


Uygulamanız yok ise ;


Luca Asistan Uygulamasını  Buraya tıklayarak kurulum dosyasını indirin.İndirmiş  olduğunuz kurulum dosyasına tıklayarak çalıştırınız.


 Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılan pencerede 'Yukarıdaki şart  ve koşulları kabul ediyorum.'  seçeneğine tıklayarak ileri butonuna basınız. 


İleri butonlarına basarak işlemi tamamladığınızda 'LucaAsistan başarıyla yüklendi!' uyarısı gelecektir. Uyarı geldikten sonra  bitir butonuna tıklayarak kurulum işlemini bitirebilirsiniz. 


Kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra masa üstünde yer alan Luca Asistan Uygulamasını çift tıklayarak çalıştırınız. 
Açılan pencerede 'Sayıştay BVAS Rapor Hazırla' seçeneğine tıklayınız.Açılan Pencerede Kebir Yükle seçeneğine tıklayınız.


 

Açılan ekranda Şirket Kuruluş Adı, Kurum Kodu, Vergi Kimlik Numarası, Muhasebe Birim Adı (sizin belirlemiş olduğunuz birim adı) , Muhasebe Birim Kodu (sizin belirlemiş olduğunuz birim kodu) bilgilerini doldurup firma ekle butonuna basınız. 


Firma ekle butonuna bastıktan sonra yenile butonuna basmanız durumunda firmanız yukarıda yer alan listeye gelecektir.

 

 

Ardından yukarıya eklenen firmayı seçiniz.


Firmayı seçtikten sonra mizan yükle butonuna basınız.

 

 

(Bilgileri doldururken sonuna boşluk bırakmamaya dikkat ediniz.)Mizan yükle seçeneğine tıkladıktan sonra Cari yıl butonu aracılığı ile Luca'dan alıp CSV formatına çevirmiş olduğumuz mizanı seçip yüklüyoruz.
Yükleme işleminin ardından Geçici mizan ve Kesin Mizan butonları aracılığı BVAS sistemine direk yüklenebilecek şekilde raporlarınızı alabilir  ve BVAS sistemine yükleyebilirsiniz. 


Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız