LOGO Programından veri aktarım işlemi

Şu tarihte değiştirildi Thu, 31 Aug 2023 şunda: 10:51 AM

Logo programından muhasebe ve hesap planlarınızı Luca Asistan uygulaması aracılığı ile Luca Mali Müşavir Paketine yükleyebileceğiniz formata çevirebilirsiniz. 


Logo uygulamasından , Araçlar > Veri aktarım dışarı  seçeneği ile hesap planınız ve muhasebe fişlerinizin XML dosyalarını alınız. 

Alırken standart gelen seçeneklerin dışında herhangi bir seçenek işaretlemeyin.
Luca Asistan Uygulamasının  Buraya tıklayarak kurulum dosyasını indirin.İndirmiş  olduğunuz kurulum dosyasına tıklayarak çalıştırınız.


 Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra açılan pencerede 'Yukarıdaki şart  ve koşulları kabul ediyorum.'  seçeneğine tıklayarak ileri butonuna basınız. 


İleri butonlarına basarak işlemi tamamladığınızda 'LucaAsistan 1.1.4 başarıyla yüklendi!' uyarısı gelecektir. Uyarı geldikten sonra  bitir butonuna tıklayarak kurulum işlemini bitirebilirsiniz. 


Kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra masa üstünde yer alan Luca Asistan Uygulamasını çift tıklayarak çalıştırınız. 

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Luca İşlemler başlığına tıklayınız. 


Gelen ekranda işlem seç butonu aracılığı ile LOGO XML seçeneğini seçin.Logo Xml seçeneğini seçtikten sonra, çevrim işlemini gerçekleştirmek işlemi İşlem seç butonu aracılığı ile seçin.Seçim işlemini gerçekleştirdikten sonra Dosya yükle butonu ile Logo uygulamasından almış olduğunuz Hesap planı yada Muhasebe fişlerinin XML dosyalarını seçin.Dosya seçim işleminin ardından ekranınızda İş durumu ve dosya dizini ile ilgili bilgiler gelecektir. Bu bilgileri gördükten sonra İşlemi başlat seçeneğine tıklayınız ve işlem tamamlanana kadar bekleyiniz. 


İşlem tamamlandığında İş durumu yapıldı olarak güncellenecektir. Ardından dosyanın bulunduğu konu hesap planınızı CSV formatında, Luca Mali Müşavir Paketine yüklemeye uygun bir şekilde kaydedecektir. Luca ASİSTAN uygulaması hesap planınızı oluşturduktan sonra oluşan hesap planlarınızı Luca MMP

içerisinde yer alan Muhasebe > Hesap planı > Hesap planı XML aktar > Sağ alt köşede bulunan CSV Butonu aracılığı ile direkt olara dosya aracılığı ile seçip yükle butonuna basmanız durumunda hesap planınız luca içerisine oluşacaktır.

 

  

Fişlerinizi yüklemek için;


 

İşlem tamamlandıktan sonra ilgili fişlerin CSV dökümleri karşınıza çıkacaktır. Yedeklerinizden oluşan bu CSV dosyalarını LUCA’da ilgili firmayı seçtikten sonra Muhasebe > Fiş İşlemleri > Excel Veri

Aktarımı seçeneğinden yükleyerek muhasebeleştirme işleminize ve LUCA’ya aktarım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

,Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız