Luca Entegrasyon Uygulaması GMAİL ayarları

Şu tarihte değiştirildi Thu, 16 Mar 2023 şunda: 04:24 PM

Luca entegrasyon uygulaması üzerinden gmail ile mail gönderebilmek için iki adımda doğrulamayı aktif edip uygulama şifresi oluşturmanız gerekmektedir.


İki adımda doğrulamayı aktif etmek için,


Gmail adresinize giriş yaptıktan sonra sol üstte google hesabı bölümüne tıklayın. Ardından açılan seçenekten google hesabınızı yönetin seçeneğine tıklayın.Google hesabınızı yönete tıkladıktan sonra,  açılan ekranda sol tarafta bulunan güvenlik seçeneğine tıklayın.

Bu ekranda iki adımlı doğrulama seçeneğini bulup aktif hale getirmeniz gerekmektedir. İki adımlı doğrulama seçeneğini açtıktan sonra hemen altında uygulama şifreleri şeklinde seçenek açılacak. Bu seçeneğe tıklayıp uygulama şifresi oluşturmamız gerekmektedir. 


Uygulama şifresi almak için  iki adımda doğrulama seçeneğine tıklayın.

Ardından  sayfanın altında yer alan uygulama şifrelerine tıklayınız. 
Oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekranda çıkan uygulama şifresini kopyalayıp  entegrasyon uygulamasında yer alan Parola bölümüne yapıştırıyoruz.
Yapıştırdıktan sonra kaydet butonuna tıklayıp e-posta test seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemin ardından ekranın test maili gönderildi uyarısı aldıktan sonra işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. 
Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız