Personel Bordro Dökümü E-Posta Gönderme

Şu tarihte değiştirildi Thu, 02 Dec 2021 şunda: 03:19 PM


Yapılan güncellemeler ile personel bordrolarını çalışanlara ve mükelleflerinize mail atma özelliği sistemde kullanımınıza sunulmuştur.

 

 

Önemli : E-Posta gönderim işlemleri sırasında “Luca Bağlantı Merkezi” uygulaması mutlaka açık olmalıdır.


Uygulamanız yok ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

 

Öncelikli olarak Yönetici >Diğer > İşlemler > E-Posta Hesapları menüsünden firmalarınız için E-posta tanımlarının yapılması gerekmektedir.

 


E-Posta Hesapları menüsünden ekranının alt kısmında yer alan “Yeni E-posta Hesabı Tanımla” butonunu kullanarak firmalarınız için E-Posta tanımlama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 


E-Posta Hesapları Tanımlama alanında; E-Posta Adresi; Bordro dökümünü personellere gönderen firmanın ilgili veya yetkili kişisinin E-Posta adresi olmalıdır.

Tanım; Bordro dökümünü gönderen firma ismi olarak tanımlanabilir.

                       

            Sunucu, Port, SSL, TTLS bilgileri; Yazmış olduğunuz  Gmail, Hotmail, Live ve Outlook gibi posta servislerinin bilgileri olmalıdır.

 

Alt kısımda yer alan bilgilendirmede ilgili E-Posta hesaplarının yanında yer alan buraya yazılarına tıklayarak Sunucu, Port, SSL, TTLS bilgilerinin otomatik gelmelerini sağlayabilirsiniz. Diğer E-Posta sunucuları için mail hesabı yöneticinizden alacağınız bilgiler doğrultusunda giriş yapmanız gerekecektir.Parola ve Parola Tekrar; Tanımı yapılan E-Posta adresinin parola bilgisi olmalıdır.


E-Posta Altına Yazılacak Açıklama; Mail içeriğine yazılması istenen bilgiler tanımlanabilir.

 

E-Posta bilgileri kayıt işlemi tamamlandıktan sonra “Test E-Postası Gönder” düğmesine basılarak tanımlanan hesap bilgilerinin aktifleştirilmesi sağlanmalıdır. (E-Posta bilgilerinde değişiklik yapıldığında tekrar test maili gön- derme işlemi yapılması gerekmektedir.)E-Posta gönderim işlemleri sırasında Luca Bağlantı Merkezi uygulaması mutlaka açık olmalıdır.


            Uygulamanız yok ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.Personellere mail gönderimi yapılabilmesi için personel kartları içerinde iletişim başlığı altında yer alan E-Posta bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

 Personel > Raporlar > Genel Raporlar > Bordro Dökümü ekranında yer alan parametre bilgilerinden E-Posta sütunu karşında;

 

Gelen ekranda ilk olarak E-Posta Sütunu, Gönderme seçili olarak gelmektedir. Talep doğrultusunda,


 

Tek Posta Gönder seçimi ; Bu gönderimde ilgili ayın tüm çalışanlarına ait genel bordrosu firmanın yetkili kişisinin 

E-Posta adresi yazılarak mail gönderimi sağlanabilir.


Her Kaydı Ayrı Gönder seçeneğinde ise, personellerin kartlarında iletişim bilgilerinde yer alan tanımlı E-Posta hesaplarına her personelin kendi bordrosunun mail olarak gönderimi sağlanabilir.

 

E-Posta Hesapları seçimi ise Yönetici > Diğer İşlemler > E-Posta Hesapları ekranında yapılmış tanımlamalardan seçilecektir.

Rapor düğmesine basıldığında E-Posta gönderim için açılacak ekranda personel E-Posta bilgilerini düzenleyebilir, E-Posta Adreslerini Kaydet düğmesine basarak düzenlenen E-Posta hesaplarını kaydedebilir, E-Postaları Gönder düğmesine bastığınızda personellere mail gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız