01.16.01.07.02 Hesaplamalar

Şu tarihte değiştirildi Sat, 10 Apr 2021 şunda: 10:10 PM

 

Rapora verilerin yansıması için fiş içinde matrah hesapların karşılığındaki Ba Bs kutularının işaretlenmesi gerekmektedir. Matrah hesapların karşılığında cari hesap kodları seçilmemişse bu rapora veriler yansımayacaktır.

Muhasebe- Hesap Planı İşlemleri- Hesap Planı Cari Tanımlama menüsünde matrah hesabın karşılığındaki KDV oranı ne tanımlanmışsa bu rapora da matrah hesabın KDV oranı yansıyacaktır.

Hesap Planı Cari Tanımlama menüsünde matrah hesapların karşılığında KDV oranı ve KDV hesap kodu tanımlanmamışsa bu raporda ilgili matrah hesapların KDV oranları sabit %18 olarak gelecektir.

Başlangıç ve Bitiş Evrak Tarihi: Yalnızca belirtilen tarih aralığındaki fişleri ekrana alabilirsiniz. Parametre girmezseniz en son tarihe kadar girdiğiniz bakiyeler listelenir.

Başlangıç ve Bitiş Cari Hesap Kodu: İstenilen cari hesap kodu aralığında rapor alınabilir. Hesap kodu aralığı vermeden de tüm hesap kodlarını görüntüleyebilirsiniz.

Başlangıç ve Bitiş Matrah: İlgili raporda belli Matrah tutarları arasındaki bilgileri alabilirsiniz. Herhangi tarih ve hesap kodu bilgisi girmeden sadece matrah bilgisini yazmanız yeterlidir.

Başlangıç ve Bitiş Toplam: İlgili raporda belli Toplam tutarları arasındaki bilgileri alabilirsiniz.

Miktar Bilgisi Olanı Göster: Miktarlı kayıt yapılması durumunda rapora miktar bilgisini yansıtmak için işaretleme yapmanız yeterlidir.

Vergi Dairesi: Cari hesap kodları içerisinde vergi dairesi seçili olması durumunda rapordaki vergi dairesi alanına bilgi yansıtılır.


 

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız