01.02.02 Fiş Listesi

Şu tarihte değiştirildi Mon, 05 Apr 2021 şunda: 09:26 AM

 

 

Muhasebe Fiş İşlemleri Fiş Listesi ekranına gelerek istediğimiz fiş ya da fişlerin bulunması ve detayına girilmesini sağlamaktadır.

 

İlk Fiş No – Son Fiş No: Bu alana Fiş kayıtlarında verilen numaraları belirli fiş numaraları fiş aralıklarını girerek listele butonuna basılır.

İlk Fiş Tarihi – Son Fiş Tarihi: Bu alana Fiş tarihleri aralıklarını, başlangıç ya da bitiş tarihlerini girerek listele butonuna basılır.

Fişin tipi: Tahsil, Tediye, Mahsup, Açılış ve Kapanış fiş tipi seçilir ve listele butonuna basılır.

Fiş kategori: Normal Fiş, Muhasebe Personel Entegrasyon Fişi, Sabit Kıymet Fişi, Serbest Meslek Makbuzu Fişi gibi fiş kategorileri girilerek listele butonuna basılır.

Fiş Denge: Dengeli, Dengesiz seçilir ve listele butonuna basılır.

Fiş Durumu: Aktif, Pasif seçilir ve listele butonuna basılır.

Detaysız Fişler (Borç / Alacak Sıfır: Bakiyesi sıfır fişler. Bakiyesi sıfır olan fişleri listelenir. Yevmiye defteri alınmadan önce bu fişler seçilir ve silinmesi gerekir.

LİSTELE BUTONUNA TIKLADIĞINIZDA: 

 

Filtre butonunu kullanarak tekrar parametre belirleme ekranına geçebilirsiniz.

Yeni butonunu kullanarak Fiş Ekle ekranına geçebilir, yeni bir kayıt oluşturabilirsiniz.

Sil butonunu kullanarak seçmiş olduğunuz kaydı silebilirsiniz.

Fiş Yedekle-Csv butonuna basarak kayıtlı fişlerin raporunu Excel aktarım dosyası olarak alabilirsiniz.

Fiş Dökümü butonuna basarak fişlerin raporu alınabilmektedir.

Detay butonunu kullanarak o kayıtla ilgili genel bilgilere ulaşabileceğiniz ve gerekli güncellemeleri yapabileceğiniz Fiş Detayı ekranına geçebilirsiniz.  Fiş Listesi ekranı üzerinde herhangi bir kayda çift basarak da görüntülenmektedir.

 

 

E defter gönderiminde karşılaşılacak hata kodları için fiş listesi ekranında E defter kapsamında Uyumsuz fişleri getir kutucuğu işaretlenir. Hangi aydaki kayıtlar düzeltmek istenirse ilgili ay seçilir ve e defter hata kodlarını içeriğinde bulunan kodlar sırasıyla seçilir alt taraftan listele butonuna tıklanır.  Açılan ekranda hata kodları ile ilgili fişler karşımıza gelecektir.  Hata kodlarını açıklamasına göre fişlerin içeriğinde gerektiği müdahalede bulunabilir. Fişlerdeki düzeltme yapılıp fişin içeriğinde alt tarafta listele butona tıkladığımızda hata kodunu düzelttiğimiz fiş ya da fişler karşımıza gelecektir.   Bu şekilde tüm fişler düzeltilir ve alt taraftan filtre butonuna tıklanır tekrar ilgili ay ve ilgili e defter hata kodu seçilip listele diyerek bütün fişler bu şekilde düzenlenebilir.

 

Mükerrer Denetim;

 

Muhasebe fiş işlemleri fiş listesi Ekranın da alt taraftan mükerrer kayıt denetimi butonuna tıklanır.   Karşımıza gelen ekranda başlangıç ve bitiş evrak tarihi, Başlangıç ve bitiş evrak numarası, Başlangıç ve bitiş cari hesap kodu, başlangıç ve bitiş hesap kodu bilgileri doldurulabilir ve alt taraftan listele butonuna tıklanır.

Belirli bir dönemde işlenen muhasebe fişlerinin bir ya da birden fazla kez işlendiğini listelemek, eğer muhasebe kayıtları yanlış işlendiyse fiş numaralarına tıklayarak fişlerin detayına ulaşılır.  Muhasebe fişinin içeriğinde gerekli düzenlemeler yapılır ve fiş kayıt edilir.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız