Atlantis Mali Mühür Kurulum İşlemleri

Şu tarihte değiştirildi Mon, 19 Feb 2024 şunda: 09:48 AM

Atlantis Mali Mühür Kurulum işlemlerinde öncelikle mevcut olan Akis Kart Okuyucu uygulamanızı kaldırmamız gerekmektedir.


Akis Kart Okuyucu uygulamanızı kaldırmak için denetim masası - Programlar ve Özellikler - Buradan Akis uygulamasını bulup kaldıra tıklıyoruz.Kaldırma işlemini gerçekleştirdikten sonra Buraya Tıklayarak Turmob asistan uygulamasının güncel versiyonunu indiriniz. 


Uygulamayı  indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra  kurulum dosyasına çift tıklayarak çalıştırın. 

Devam etmek için “Yukarıdaki şart ve koşulları kabul ediyorum.” Seçeneğini işaretleyin ve “ileri” butonuna tıklayın.


Kurulum aşamalarını “ileri” butonu ile devam ettikten sonra kurulum işlemini sonlandırmak için “Bitir” butonuna tıklayın.

 

                         Türmob Asistan Kurulumu başarıyla gerçekleşmiş bulunmaktadır. 

  

    Uygulamayı çalıştırmak için bilgisayar masaüstündeki TÜRMOB Asistan kısa yoluna tıklayın. 


Uygulama  açıldıktan sonra, "TÜRMOB e-İmza, Mali Mühür ve Java  Kur"  seçeneğine tıklayarak işlemi başlatın.Javalar bilgisayarınızda yüklü ise Hayır butonuna basabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için bilgisayarınızın internete bağlı olması gerekmektedir. Java uygulamalarını kurulum işlemleriniz tamamlandığında  ekrana Mali Mühür ve e-İmza için gerekli sürücüleri kurmak veya kaldırmak için seçenekler çıkacaktır. Çıkan seçenekten  "Windows Tüm Driverlar" seçeneğine tıklayınız.İşlemleriniz tamamlandıktan sonra ekranınıza uyarı gelecektir. 

İşlemleriniz tamamlandığın Mali Mühür ve E-imza ile ilgili uygulama ayarı gerçekleştirmektedir. 

Kullanmış olduğunuz  Mali Mühür ya da e-İmzanızın markası  KamuSM Milko marka (kırmızı renkli olan)  veya KamuSm Gemalto idbridge  K30  (şeffaf)  marka okuyuculara sahip ise  evet seçeneğine basarak  e-imza sürücülerini devre dışı almanız gerekmektedir.  Türmob e-İmza  veya farklı marka Mali mühür kullanılıyorsa  hayır butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Mali Mührünüzü bilgisayarınıza takarak işlemlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız