Türmob Asistan Aracılığı İle E-defter Başvurusu

Şu tarihte değiştirildi Mon, 19 Feb 2024 şunda: 09:49 AM


   E-Defter başvuru işlemini gerçekleştirebilmek için bilgisayarınızda işletim sistemine uygun Javaların ve Mali Mühür , e-İmza sürücülerinin kurulu ve sorunsuz çalışması gerekmektedir. Uygulamalar  kurulu değil ise TÜRMOB ASİSTAN uygulaması aracılığı ile nasıl  kurulacağına dair anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.  

İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.


Uygulama kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra TÜRMOB ASİSTAN uygulamasını masaüstündeki kısa çalıştırın. Ardından "GİB İmzalama Aracı İle Başvuru Gerçekleştir butonuna tıklayınız." 

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için bilgisayarınızda Chrome tarayıcısının yüklü olması gerekmektedir. 


 Açılan ekranda  E-Defter Portal Başvuru seçeneğine tıklayınız. . Ekranda java ile ilgili altta yer alan uyarı çıkması durumunda 'Later' seçeneğine tıklayınız.Ekranda Java ile ilgili çalıştırma seçeneği gelecektir. Bu seçenekte yer alan 'RUN' butonuna basıyoruz.Bu işlemlerin ardından  Başvuru ekranı açılana kadar bekleyiniz. Ekranda herhangi bir alana müdahale etmeyiniz.  Uygulama Başvuru ekranına kadar otomatik gelecektir. 


Başvuru ekranı geldiğinde  gerekli bilgileri doldurup başvur butonuna basınız.  Yıldızlı olan alanların eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. (*)

Başvur ekranına tıkladığınızda sistem arka plana imzalama ekranını açmaktadır.  İmzalama ekranını görebilmek için açık olan pencereleri  üst tarafta bulunan durum çubuğuna küçültme seçeneği ile durum çubuğuna küçültün.Arka planda açılan ekrandan mali mühür kullanıyorsanız 'EDEFTER_MALİMUHUR_LUCA_TEKNIK_DESTEK' yazan seçeneği seçin.

E-imza Kullanıyorsanız 'TURMOB_E_İMZA_LUCA_TEKNİK_DESTEK' seçeneğini seçin.


Seçim işleminin ardından şifrenizi yazıp Giriş butonuna tıklayınız. 


Ekrana bilgileriniz gelecektir. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra alt tarafta bulunan imzala butonuna basmanız yeterli olacaktır. 


Ardından ekran kendini kapatacaktır.  Tekrar başvuru ekranına dönmeniz gerekmektedir. 

Başvuru ekranında işlem başarılı şeklinde uyarıyı gördükten sonra altta yer alan E-defter başvuru Sorgulama alanına tıklayınız. 
Açılan ekranda gerekli bilgileri doldurup sorgulama işlemini gerçekleştiriniz. Ardından çıkan belgeyi indirip saklayınız.
Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız