04.12 E-SMM TOPLU İŞLEMLER

Şu tarihte değiştirildi Mon, 19 Apr 2021 şunda: 12:40 PM

Luca Muhasebe Yazılımında elektronik olarak oluşturulan serbest meslek makbuzlarının toplu gönderimi, toplu döküm, durum kontrolü ve Xml belge olarak alma işlemlerini Serbest Meslek Defteri> e-SMM Toplu İşlemler alanından yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılan listede oluşturulan ve gönderilen makbuzlar yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luca Muhasebe Yazılımında elektronik olarak oluşturulan serbest meslek makbuzlarının toplu gönderimini oluşturulan makbuzun içerisinden gönderilebileceği gibi bu alandan da toplu olarak gönderilebilir.  Gönderilmek istenen makbuzlar için ekranın alt tarafında bulunan Toplu Gönder butonuna basılır. Gönderilmeyen makbuzlar işaretlenir, Toplu Gönder alanında sadece gönderilmeyen makbuzlar yer almaktadır

 

Makbuzlar işaretlendikten sonra Gönder butonuna basınız gelen penceredeki bilgileri kontrol ettikten sonra gönder butonuna basıp makbuzunu gönderebilirsiniz.

 

Gönderim tamamlandıktan sonra sıradaki makbuz gönderme penceresi gelecektir. Yine aynı ekrandan makbuzları toplu olarak iptal edebilirsiniz. Toplu İptal butonuna basıldığında gönderilen makbuzlar karşınıza gelir. İşaretleme yapıp İptal butonuna basabilirsiniz.

Liste ekranından döküm almak için makbuz son tarafında bulunan PDF yazısı tıklandığın- da doküman barkotlu olarak bilgisayarınıza indirilir.

XML olarak alınmak istenirse XML butonuna basıldığında belge bilgisayarınıza XML olarak iner.

Gönderilen makbuzların Toplu Dokümünü almak için Toplu Rapor butonuna basınız. Toplu rapor butonuna basıldığında makbuzların sol tarafında seçim kutuları çıkacaktır. İşaretlemeleri yaptıktan sonra Birleştirilmiş PDF doküm veya Her Makbuzu Ayrı Sayfa ZİP seçeneği ile dökümlerinizi alabilirsiniz.

Vazgeç butonuna basıldığında bir önceki sayfa filtrelerine geçiş yapılmaktadır.

Durum Güncelleme; Durum güncelleme işlemleri gönderilen e-smm’nİn İŞNET özel entegratöründeki gerçekleşen işlem aşamaların son durumları görüntülenmektedir.

Durum güncelleme butonuna basıldığında makbuzların sol tarafında seçim kutuları çıkacaktır. Seçim yapıldıktan sonra Durum Güncelle butonuna basılır.

Durum Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra Durum alanından makbuzların son durumları görüntülenecektir 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşnet’e gönderilip iptal edilen makbuzlar listede farklı renkte yer almaktadır

Filtreleme İşlemi; Listelenen makbuzları özelliklerine göre filtrelemek ve döküm almak için kullanılabilir .

Seçilen Filtrelere göre listeleme yapılabilir.

e-SMM Şablonu : Şablon tanımlama işlemini Serbest Meslek Defteri > e-SMM Toplu İşlemler alanından e-SMM Toplu İşlemler alanından e-SMM Şablonu butonu ile şablon tanımlama ekranına geçebilirsiniz.

Şablon tanım ekranında esmm de çıkması için TÜRMOB Logosu, kendi logonuzu ve kaşe resminizi yükleyebilirsiniz. Logonuzun konumunu Sağ ve Solda yer alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Metin yazma alanından istemiş olduğunuz notları yazabilir ve Net alınan tutar bilgisinin yazıyla yazmasını sağlayabilirsiniz.

Logo ve kaşe için yükleyeceğiniz dosyaların boyutlarını sistem otomatik olarak küçültür. Dosya boyutu büyük olan resimleri yüklememeye özen gösteriniz.

Dosya Seç konumunda Logo ve Kaşe resimlerimizi seçiyoruz. Dosya formatları: .jpg  .jpeg  .png   .gif uzantılı olmalıdır.

TÜRMOB Logosunun basılması kullanıcı seçimlidir.

Metin alanından e-SMM de çıkmasını istemiş olduğumuz not bilgilerini yazabilir. (Banka bilgisi , IBAN vb.)

Metin alanında Net Alınan Tutar bilgisinin yazıyla da yazması için Not kesiminde "Net Alınan Toplam" değerini yazıyla göster kutucuğu işaretlenir. Metin yazdıktan sonra bu butona basarsanız tutar yazısı makbuzunuzda metinden sonra tutar yazısı gelecektir.

Tanımlamalar yapıldıktan sonra Mevcut şablon ile örnek e-SMM görüntülemek için buraya tıklayınız yazısı ile tanımlamalarınızı şablon olarak görebilirsiniz.

 


 

 

Bu işlemleri tamamladıktan sonra e-SMM’lerinizi İşNET’e gönderme sırasında Göster ve Gönder işleminde tanımlanan şekilde makbuzlarınızı görebilir ve döküm alabilirsiniz.

 


 

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız