01.07.01 Entegrasyon Hesap Tanımları

Şu tarihte değiştirildi Mon, 05 Apr 2021 şunda: 10:34 AM

Personel modülünde hesaplanan bordroların muhasebeye kayıt edilmesini sağlayan kayıtlar bu menüden yapılmaktadır.

Bordroda hesaplanan tüm değerlerin bu menüde hesap planından alt hesapları ilgili yerlere tanımlanır.

 

UNUTULMAMALIDIR Kİ! AŞAĞIDA TANIMLAMASI YAPILMIŞ ÖRNEK GÖSTERİLEN HESAP KODLARI TAMAMEN ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTEDİR. KULLANICILAR TARAFINDAN BİREBİR AYNI HESAP KODLARININ TANIMLANMASI ZORUNLU OLMAYIP HER KULLANICI DİLEDİĞİ HESAP KODUNU İLGİLİ ALANLARA TANIMLAYABİLİR.

 

Tanımlamaların eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde bordroda hesaplanmasına rağmen örnek olarak emekli personel için SGDP hesap kodu olmaz ise veya Kanun Numarası tanımlanmasına rağmen Teşvik kodu yazılmaz ise veya ek kazanç olmasına rağmen hesap kodu yazılmaz ise ve benzeri durumlarda dengesiz fiş oluşacaktır.

 

 

Personel entegrasyon fişini oluştururken Normal Kazanç dağılımını Personel Bazında Detaylandırmak için” Net Kazanç Personel Bazında Tutulsun” alanını işaretlendiğinde Normal Kazançta yer alan Hesap Kodu otomatik olarak silinecektir ve her Personel için Personel Kartlarında ilgili Hesap Kodlarının tanımlanması tek tek yapılması gerekmektedir.

 

Kesinti kalemini detaylandırmak için” Kesinti Hesapları Detaylandırılsın. (Avans, İcra, OtoBES ve Diğer Kesintiler)” alanını işaretlendiğinde Kesinti alanına ilgili hesap kodlarının tanımlanması gerekmektedir

Tanımlamaları her işyeri ve işyerine açılmış bölüm bazında yapmak gerekir. Aksi taktirde tanımlaması boş bırakılan İşyerleri veya Bölümler için fiş kaydı yapılmayacaktır.

 

Entegrasyon Fiş Girişi butonuna basarak fiş oluşturma ekranına ulaşabilirsiniz.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız