Kayıtlı Ödeme Planına ulaşmak için Muhasebe- Finans İstatistik- Kredi Ödeme Planı- Kredi Listesi alanına gelerek ilgili satıra çift tıklanır ve detay bilgiler görüntülenir. 

  

Kaydetme işleminin ardından sayfanın alt kısmında yer alan butonların arasına Muhasebe Tanımları butonu gelecektir. Bu alan üzerinde oluşturulan kredinin tahakkuk kaydının yapılabilmesi adına, hesap kod tanımlamalarının oluşturulması gerekmektedir. 

  

 

 

İlgili alan için hesap kod tanımlaması yapıldıktan sonra Kaydet butonuna basılır ve Fiş Kes butonu ile fiş tarihi girildikten sonra tahakkuk fişinin oluşması sağlanır. Kesilen fiş detayını kontrol etmek için fiş kesme işleminin ardından sayfanın alt kısmına yansıyan ‘Fişe Git’ ile fiş detay bilgileri kontrol edilebilir.

Kredi tahakkuk kaydı oluşturulduktan sonra aylık kaydedilecek fişlere ait hesap kod tanımının yapılması gerekmektedir. Muhasebe kodlarını tanımlamak için Aylık butonuna basılır.

Gelen ekranda taksit dönemlerine göre hesap kod tanımlaması yapılarak Kaydet butonuna basılır. Ardından Aylık Fiş butonuna basılarak fişin oluşturulacağı ekrana geçiş sağlanır.