01.04.03 Amortisman Hesaplama

Şu tarihte değiştirildi Mon, 05 Apr 2021 şunda: 09:35 AM

Muhasebe – Sabit Kıymet İşlemleri – Amortisman Hesaplama ekranı işletmeye alınan Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıklarının girişlerinin yapılıp amortisman hesaplamalarının yapıldığı ekranı ifade etmektedir.

 

Bu ekranda Sabit kıymet kartında seçilen Amortisman Yöntemi seçiminde belirlenen Aylık, 3 Aylık ve Yıllık seçimine göre listelenmektedir. Hangi dönemin amortismanı hesaplatılacak seçilir ve Listele butonuna tıklanır. Bu ekrana satışı yapılan ve daha önceden amortisman hesaplaması yapılmış sabit kıymet kartlarını getirmemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Listede yer alan sabit kıymet kartları Hepsi butonuna tıklanarak seçilir ve Hesapla butonuna tıklayarak sistem Sabit Kıymet Kartında yer alan Amortisman bilgilerine göre otomatik olarak hesaplatmaktadır. Karşımıza gelen ekran fiş oluşturmadan önceki son hali olup kontrol edilip Fişi Kaydet butonuna tıklayarak Muhasebeleşmesi sağlanmalıdır. Fiş Tarihi seçilen döneme göre otomatik olarak gelmektedir. Olası durumlarda Fiş tarihine müdahale edilerek tarihi değiştirilebilir.

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız