04.10 SERBEST MESLEK DEFTERİ FİŞ İŞLEMLERİ

Şu tarihte değiştirildi Mon, 19 Apr 2021 şunda: 12:38 PM

 

Oluşturmuş olduğunuz serbest meslek makbuzu kayıtlarını aylara göre listeleyebilirsiniz. Ayrıca ekran içerisinde entegrasyon ile oluşan Gelir> Gider> Stopaj kayıtlarını toplu olarak silebilirsiniz.

İşlem yapılacak ilgili döneme giriş yapmak çift tıklayınız. Dilerseniz aşağıdaki ekran görüntüsündeki Detaylı Liste butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Oluşturulan makbuz kayıtlarını detaylı olarak görebilirsiniz. Not alanında ilgili makbuz kaydının entegrasyon bilgileri yer almaktadır. Müşteri kısmındaki gider ya da stopaj kaydının silinmesi durumunda not alanından takip edebilirsiniz.

Gider ve Muhtasar Kayıtlarını Temizle:

Oluşturulan e-Serbest Meslek Makbuzu gelir kayıtları sistem tarafından özel entegratöre gönderildikten sonra kilitlenmektedir. Ancak makbuzun iptali gibi durumlarda müşterilerdeki Gider ve stopaj kayıtlarının silinmesi / temizlenmesi için “Gider ve Muhtasar Kayıtlarını Temizle” butonuna tıklayınız.

Daha sonra karşınıza gelen uyarı ekranında Tamam butonuna tıklayınız.

Seçili Fişi Sil:

Oluşturulan e-Serbest Meslek Makbuzu gelir kayıtlarını özel entegratöre göndermeden önce silmek ve yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Entegrasyon ile oluşan Gelir> Gider> Stopaj kayıtları silmek için Seçili Fişi Sil butonuna tıklayınız.

Düzelt:

Düzelt işlemi ile makbuz kaydı oluşturulduktan sonra gelir kayıt tarihlerinde değişiklik yapılması durumunda gider ve muhtasar kayıt tarihleri farklı olacaktır. Ancak gider kayıtları ve muhtasar kayıt tarihlerini, otomatik olarak gelir kayıtlarında değiştirmiş olduğunuz tarihler ile eşitlemek için Düzelt butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelen uyarı ekranında Tamam butonuna tıklayınız

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız