03.09.01 Hesap Özeti

Şu tarihte değiştirildi Thu, 15 Apr 2021 şunda: 09:34 PM

Hesap özeti, işletme defteri Hesap Özeti hangi ay aralığında alınacaksa sağ üst bölümden ilgili dönem seçilerek rapor alınabilir.

-Dönem seçildikten sonra sağ alt bölümde yer alan sistemden al kutucuğuna basılarak ilgili dönem aralığında girilmiş gelir ve gider fişlerinden çektiği değerleri hesap özetine yerleştirecektir.

Dönem Başı Mevcudu; Envanter girişi menüsünden kaydedilen fişler ile Gelir girişinde belge türü Envanter seçilerek girilen fişler Dönem Başı Mevcudunu oluşturur.

Dönem Sonu Mevcudu; Devir Girişi menüsünden girilen fişler ile Gider Girişinden belge türü Devir seçilerek girilen fişler Dönem sonu Mevcudu olarak Hesap Özetine yansıyacaktır.

Amortisman fişi oluşturulmayan demirbaşlar için sistem uyarı vermektedir.

 

 

Manuel olarak satırlara müdahale edilebilir. Girilen verilerin Hesap Özeti raporuna yansıyabilmesi için Kaydet kutucuğuna basılmalıdır.

Geçici Vergi Beyannamesine verilerin gelebilmesi için de Hesap Özeti sistemden alınarak veriler ekrana yansıtıldıktan sonra Kaydet kutucuğuna basılmalıdır.

 

Rapor kutucuğuna basılınca; gelen ekranda

Saklanan Değerlerden bölümü, Hesap özetine manuel olarak kayıt ettiğimiz bilgilerden rapor almamızı sağlayacaktır.

Sistemden Al bölümü; ilgili tarih aralığında kayıtlı bulunan gelir ve gider fişlerinden Hesap özetini istenilen formatta (RTF, PDF, Excel) oluşturmamızı sağlayacaktır.

 

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız